ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור בהקדם


  הקמת חברה ופתיחת תיקים ברשויות

   

  הכול על הקמת חברה בישראל

  רקע –

  פעילות עסקית ניתן לקיים ע"י פתיחת חברה בע"מ או עוסק מורשה. כאשר שוקלים את היתרונות הטמונים בכל סוג פעילות יש לזכור: התאגדות כחברה בע"מ מזניקה את תדמית העסק בעיני לקוחות פוטנציאלים ואף טומנת בחובה יתרונות רבים נוספים.

  מהם היתרונות בהליך הקמת חברה בע"מ ואיזה מכלול שיקולים יש להביא בחשבון כאשר בוחנים כדאיות הקמת חברה בישראל? קראו וגלו כל מה שצריך לדעת על תהליך פתיחת חברה בע"מ.

  מזה בכלל חברה בע"מ?

  חברה בע"מ הינה צורת התאגדות משפטית שהוקמה למטרת ביצוע פעילות עסקית, בדרך כלל לשם הפקת רווח, על ידי בעלי מניותיה. לחברה בע"מ יכול להיות בעל מניות יחיד שמחזיק בכלל המניות, או מספר בעלי מניות שכל אחד מהם מחזיק במספר מניות המקנות לו בעלות באופן יחסי להחזקתו.

  משמעות הסיומת בע"מ מציינת כי החברה בערבון מוגבל ומעידה על כך כי בעלי מניותי אינם כפופים לחובותיה.

  למי הזכות להתאגד כחברה בע"מ?

  בהתאם לסעיף 2 לחוק החברות, התשנ"ט-1999, "כל אדם רשאי לייסד חברה, ובלבד שמטרה ממטרות החברה אינה נוגדת את הוראות החוק, אינה בלתי מוסרית או אינה נוגדת את תקנת הציבור". כך למשל הקמת חברה לצורך פעילות לא חוקית כגון סחר בסמים/ הלבנת הון, הומורים וכיוב'.

  לכן אם ברצונך להיות בעל מניות בחברתך, אין שום בעיה. בפסיקה נקבע כי לאדם נתון חופש הבחירה לבצע פעילות עסקית כיחיד או כחברה. נציין כי הכוונה ב"אדם" היא הן ליחיד והן לחברה.

  פתיחת חברה בע"מ – יתרונות על פני עוסק מורשה

  רבים מאיתנו כשמעוניינים למסד את הפעילות העסקית מתלבטים האם לפתוח חברה בע"מ או שמה להתאגד כעוסק מורשה. ההתלבטות הזו טבעית. כמות הידע ברחבי האינטרנט מציפה אותנו ומבלבלת עוד יותר. אך לאחר שהתייעצנו עם מומחה וגיבשנו החלטה כי ברצוננו להתאגד כחברה בע"מ כדאי לדעת שניתן לנשום לרווחה, מאחר ובחברה בע"מ יתרונות רבים על פני עוסק מורשה (מעבר לעניין המיתוגי והמוניטין שמתלווה בניהול חברה).

  • חיסכון במס – כאשר יחיד פועל כעצמאי הוא משלם מס הכנסה בהתאם למדרגות המס האמורות בחוק וזאת בהתאם להכנסתו החייבת. שיעור המס המירבי ליחיד לשנת 2023 הינו 47% + 3% מס יסף מגובה הכנסות מסוים. כך שמגיעים ל-50% מס! בעוד שחברה תשלם על הרווח שלה 23% מס ורק כשימשוך הבעלים כספים מהחברה כדיבידנד ישלם 30% (+ מס יסף בהתאם לגובה ההכנסה). כלומר בעל מניות יכול לשלוט בעיתוי תשלום המס תוך מינוף הרווחים הצבורים בחברה למימון פעילויות או השקעות נוספות. על כן, דחייה או המנעות מחלוקת הרווחים לבעלי המניות מביאות לכך כי חבות המס על הכנסות פעילות חברה בע"מ הינו חצי מזו המוטלת על עוסק עם פעילות עצמאית.
  • חיסכון בביטוח לאומי – עוסק מחויב לשלם ביטוח לאומי ודמי בריאות בגין הכנסותיו, עד לתקרה האמורה בחוק, בעוד שבחברה הביטוח הלאומי ישולם בהתאם למשכורת שתמשך ולא בגין כל ההכנסה החייבת, וכן משיכת הרווחים תהיה פטורה מדמי ביטוח לאומי. בנוסף לחיסכון בביטוח הלאומי ישנה זכות למענק פרישה עם כל ההטבות הנלוות לכך

   

   

  פתיחת חברה בע"מ – רשם החברות

  הליך פתיחת החברה הינו יחסית פשוט, לכן כדאי לדעת כי ההליך לפתיחת התיק לחברה מתבצע מול רשם החברות, ואם החלטת לפתוח חברה נדרש להגיש לרשם החברות מספר מסמכים לצורך הקמת החברה.

  1. טופס בקשה לרישום חברה – שם ירשמו הפרטים העיקריים, לרבות כתובת החברה, מטרותיה, ההון שברשותה והאם המניות מוגבלות
  2. תקנון החברה – שם ירשו שם החברה, מטרותיה, הון רשום של החברה, אחריותם של בעלי המניות, מספר בעלי מניות ודירקטורים, מניין חוקי לאסיפה כללית ועוד.
  3. הצהרת דירקטורים ראשונים – מאחר והחברה חייבת במינוי דירקטור אחד לפחות, בעת הקמת חברה בע"מ, על הדירקטורים הראשונים לחתום על הצהרה כי כל אחד מהם כשיור ונכון לכהן כדירקטור.
  4. הצהרת בעלי מניות ראשונים – על בעלי המניות הראשונים שנרשמו ראשונים בתקנון החברה להצהיר כי כל אחד מנם כשיר להחזיק במניות בעת הקמת חברה בע"מ.
  5. טופס הגשת מסמכים לרישום החברה – יחיל פרטים ליצירת קשר וכ-3 חלופות שונות לשחם החברה, במידה והשם הנבחרה לא יאושר ע"י ידי רשם החברות.
  6. אישור על תשלום אגרת רישום החברה – יש לצרף אגרת "רישום חברה" כאשר הניתן לבצע את התשלום באופן מקוון.
  7. לאחר קבלת אישור מרשם החברות וכן תעודת התאגגדות יש לפנות לרשויות המס (מס הכנסה, מע"מ, ניכויים וביטוח לאומי) כדי לפתוח תיקים כנדרש בחוק.

  נציין שזמן הטיפוך בבקשה ברשם החברות מרגע הגשת המסמכים ברשם החברות בצורה תקינה הינו 4 ימי עסקים, ולאחר מכן מספר ימי עסקים בכל אחת מרשויות המס.

   

  משרד יעקב אלירז ושות' משרד רו"ח הינו משרד בעל ניסיון רב בפתיחת חברות ברשם החברות וברשויות המס בהתאם, צוות המומחים שלנו ישמח ליעץ, לסייע וכן לעמוד לרשותכם בכל הנוגע לפתיחת חברה בע"מ או מתן שירותים נוספים. לכן אם גם אתם מחפשים רואה חשבון באיזור המרכז פנו אלינו עוד היום.