ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור בהקדם


  רואה חשבון קריפטו

  מה זה קריפטו והאם תמיד צריך רואה חשבון?

  בשנת 2009 הופיעו לראשונה מטבעות וירטואליים, ומאז השימוש בהם רק הולך וגדל. המונח "קריפטו" הינו שם כולל לכל מטבעות מסוג זה, והוא מתייחס להצפנה והאבטחה הגבוהה שלהם. המטבעות הקריפטוגרפיים פועלים בצורה של שליטה מבוזרת שמשמשת כתחליף למערכות הבנקאיות ריכוזיות או לחילופין כסף פיאט כך שאין אף מדינה עם שליטה מרוכזת על המטבע.

  מטבעות הקריפטו המובילים והמוכרים הם ביטקוין, את'ריום ו-Tether. וערכם נקבע לפי הסכמה בין רשת המשתמשים ולא באמצעות גוף מרכזי אחד או לפי קביעת ערך סחורה.

  מאחר ומטבעות הקריפטו אינו נתונים תחת פיקוח של המדינה כגון מטבעות רגילים רשויות המיסים ברחבי העולם מנסות  ללמוד ולהבין כיצד יעשה הפיקוח  ואופין המיסוי עליהם.

  בהתאם לחוזרים ופסקי דין מטבעות הקריפטו מחויבים במס.

  מה תפקידו של רואה חשבון למיסוי קריפטו?

  תחום הקריפטו הינו חדש וסבוך ומצריך הכרה של מגוון רחב של חוקים, תקנות וחוזרים כגון חוזרי מס הכנסה, חוק איסור הלבנת הון, הגבלות של המפקח על הבנקים ושוק ההון עוד.

  עקב המורכבות בדיווח נוצר לעיתים מצב של חוסר מודעות בקרב משקיעי הקריפטו וכן בקרב מקבלי תמורה בגין שירותים/ סחורה בקריפטו אז מפספסים דיווח ותשלומי מיסים על ההשקעות הללו.

  רואה חשבון מיומן יסייע ללקוחותיו בהגשת הדוחות ודיווח תקין לרשויות המס ואף לדאוג להחזרי מס במידה ושולם מס ביתר.

   

  האם כל רואה חשבון רשאי להיות רואה חשבון בתחום הקריפטו?

  התשובה כן. כל רואה חשבון רשאי להתעסק במיסוי קריפטו, אך חשוב לזכור שעקב המורכבות והחדשנות בכל תחום הקריפטו חשוב לפנות לרואה חשבון עם ניסיון בתחום, שלמד אותו לעומק ועבר השתלמויות מקצועיות בתחום. כדאי לבדוק מול רואה החשבון לפני תחילת העבודה כי הוא אכן מכיר את רזי התחום.

   

  האם ניתן להגיש דוחות לרשויות המס עקב מסחר בקריפטו באופן עצמאי

  גם כאן התשובה היא כן. כל יחיד רשאי להגיש את הדוח האישי (טופס 1301) בעצמו יחד עם הטפסים הנלווים הרלוונטים (כמו 1399) ואינו נדרש בסיוע איש מקצוע.

   

  אז מי  צריך רואה חשבון לתחום הקריפטו?

  ישנם מספר מצבים בהם מומלץ להשתמש ברואה חשבון במתמקצע בתחום הקריפטו

  – במידה ואתם בתחילת דרככם וזקוקים ליעוץ בכל מה שקשור למטבעות קריפטוגרפיים על מנת לא להיות חשופים לסקציות פליליות בעתיד.

  – אם אתם עמוק בעסקי הקריפטו עם נסיון של מספר שנים והיקף העסקאות והמורכבות שלהן עלה משמעותית זה הרגע להשתמש ברואה חשבון מיומן, זאת מאחר והחשיפה לתשלומי מס שאינם צפוים עקב נקיטת עמדה שאינה עולה בקנה אחד עם רשות המיסים או אי ידיעת החוזרים והחוקים השונים.

   

  משרדנו מספק ליווי עסקי וכלכלי בנושא תחום הקריפטו וכן מספק שירותי ביקורת לחברות קריפטו, שירותי הנהלת חשבונות לעצמאים וחברות. אל תהססו לפנות למשרדנו.

  למה אנחנו?

  ליווי עסקי צמוד

  נחישות וכוח

  ניסיון וידע

  פשטות

  מידע נוסף בנושא

  קריפטו

  ככל שהשימוש במטבעות קריפטוגרפים נעשה נרחב יותר, הצורך בשירותי חשבונאות מיוחדים גדל. רואה חשבון קריפטו הוא בעל מקצוע המספק שירותי ראיית חשבונות ומיסים לאנשים פרטיים ועסקים בהקשר של עסקאות מטבעות קריפטוגרפים. הוא אחראי לסייע ללקוחותיו לנווט בתקנות המס והחשבונאות המורכבות הקשורות לעסקאות קריפטו ומייעץ ללקוחות כיצד לדווח על עסקאות אלו. שירותים נוספים כוללים חישוב מס רווחי הון והבטחת עמידה בחוקי המס המקומיים והבינלאומיים, סיוע בהכנת דוחות כספיים וייעוץ פיננסי כללי ללקוחות.

  כישוריו של רואה חשבון קריפטו

  רואה חשבון קריפטו חייב להיות בעל הבנה חזקה הן בעקרונות החשבונאות המסורתיים והן באתגרים הייחודיים הקשורים בעסקאות במטבעות קריפטוגרפים. עליו להיות בעל היכרות מעמיקה עם חוקי המס בישראל ולהיות מעודכן בכל שינוי או עדכון של החוקים. בנוסף, רואה חשבון קריפטו חייב להיות רואה חשבון מוסמך בעל רישיון. אחד היתרונות העיקריים בהעסקת רואה חשבון מקצועי הוא השקט הנפשי הנובע מהידיעה שצורכי המס והחשבונות מטופלים על ידי אנשי מקצוע עם ידע מיוחד בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפים. בנוסף, רואה החשבון מספק עצות חשובות לגבי תכנון פיננסי ואסטרטגיות השקעה, ומסייע ללקוחות לקבל החלטות מושכלות לגבי אחזקת הקריפטו שבידם.

  חשיבות שמירה על חוקי המס

  עמידה בתקנות המס והחשבונאות חיונית עבור אנשים פרטיים ועסקים המעורבים בעסקאות מטבעות קריפטוגרפים בישראל. אי עמידה בתקנון זה עלול לגרור קנסות ועונשים וכן לפגיעה במוניטין של הפרט. עבודה עם רואה חשבון קריפטו עוזרת להבטיח שבעלי נכסי קריפטו עומדים בהתחייבויות המשפטיות שלהם ולמנוע בעיות משפטיות אפשריות. יעקב אלירז ושות' רואי חשבון מספקים שירותים פיננסים למחזיקי מטבעות קריפטוגרפים. בעזרת יכולת מקצועית גבוהה ואמינות יוצאת דופן הוא מנווט את דרכם במבוך החוקים בהצלחה רבה. אם ברצונכם לעבוד עם משרד רואי חשבון בעל התמצאות וידע במס קריפטו, אנו מצויים לשירותכם בטלפון  0508187088.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם


   אולי יעניין אתכם גם

   רואה חשבון קריפטו

   מה זה קריפטו והאם תמיד צריך רואה חשבון? בשנת 2009 הופיעו לראשונה מטבעות וירטואליים, ומאז השימוש בהם רק הולך וגדל. המונח...

   מדיה ותקשורת

   משרד רואי חשבון לסקטור המדיה, התקשורת והפרסום כל עסק, שרוצה למנף את ההצלחה יפנה לתחום המדיה והתקשורת, ויהפוך החלום שנבנה כעסק...

   מקצועות חופשיים

   משרד רואי חשבון לסקטור המקצועות החופשיים תחום המקצועות החופשיים המכיל בתוכו צלמים, אמנים וסופרים, עורכי דין ורואי חשבון, אדריכלים, מעצבים, חוקרים...

   מסעדנות ומזון

   משרד רואי חשבון לסקטור המזון בישראל ענף המזון בישראל מגלגל עשרות מיליארדי שקלים בכל שנה ושנה ומהווה מאחד הענפים המרכזיים במשק...

   הייטק וסטרטאפים

   משרד רואי חשבון לחברות הייטק וסטרטאפים מיזה שנים ביססה מדינת ישראל את מעמדה כמעצמה בתחום ההייטק. ועל כך יעידו חברות וסטרטאפים...

   יבוא ויצוא

   משרד רואי חשבון לסקטור היבוא והיצוא השנים האחרונות מדינת ישראל הופכת לאחת המדינות המצייטנות  בפיתוח קשרים עסקיים והסכמי סחר עם מדינות...

   מסחר

   מסחר – קמעונאות וסיטונאות אחד מענפי הכלכלה הגדולה במשק הישראלי הינו ענף המסחר, אשר כולל בתוכו את המסחר הסיטונאי והמסחר...

   תעשייה

   משרד רואי חשבון לסקטור התעשייה משרדנו מלווה מפעלי תעשייה וחברות מענף התעשייה בפעילותם השוטפת, תוך מתן סל שירותים מקיף בתחומי הייעוץ...
   כל הזכויות שמורות ליעקב אלירז משרד רו"ח 2024